architecture-166534_960_720

Jak dokonać wyboru schodów?

Schody są jednym z głównych elementów komunikacji w domu pomiędzy kondygnacjami. Podczas budowy domu dużo osób staje przed wyborem, jakie te schody mają być. Rozważają wybór schodów drewnianych, żelbetowych lub aluminiowych.

Dodatkowo zostaje wybór, w jakiej formie te schody mają być. Mogą być zabiegowe, czyli takie kręcone do góry, jak i mogą być to schody tradycyjne, bez udziwnień. Dodatkowo problem pojawia się w momencie wyboru schodów prowadzących na strych. Trzeba to przemyśleć, czy mają to być schody stałe czy może składane – chowane na czas nie używania ich.

Wiele form, między innymi firma Velset, proponuje swoim klientom schody już gotowe – do samodzielnego montażu. Montaż schodów strychowych jest dość prosty. Można go wykonać samodzielnie i korzystając trochę z pomocy znajomych czy domowników, bo niestety jest to element dość ciężki i nie każdy samodzielnie jest w stanie go przytrzymać.

Oprócz gotowych schodów do montażu producent dostarcza pełną instrukcję montażu, więc montaż nie powinien być trudny tylko trzeba się stosować do zaleceń producenta, ponieważ dokonując montażu metodą prób i błędów można je uszkodzić a to narazi nas na koszty naprawy lub wymiany schodów drewnianych na nowe, które przecież już wcześniej zakupiliśmy, a żadem producent nie uzna reklamacji przy uszkodzeniach powstałych podczas błędnego montażu.

0 comments on “Jak dokonać wyboru schodów?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *