spiral-1149509_960_720

Materiał na poręcze do schodów

W przypadku schodów często ich nieodzownym elementem okazuje się balustrada. Skoro tak, to również poręcz. W zasadzie to większość schodów ma poręcze. Zależność ta dotyczy przede wszystkim takich ciągów, które to mają dużą liczbę stopni, a także określone nachylenie. Strome schody by były bezpieczniejsze powinny posiadać poręcze.

Wygląd takiego elementu, jak właśnie poręcze schodowe często zależy od tego, jakiego to materiału użyjemy. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy to oczywiście drzewo. Poręcze na schody wykonane z drewna prezentują się na pewno estetycznie. Ciekawym zestawieniem jest tu taki sam materiał zarówno odnośnie poręczy, jak i stopni w takich schodach i drewno wypada tu zdecydowanie korzystnie.

Innym materiałem stosowanym do poręczy może być metal i może to być wykończenie całej balustrady o tym samym surowcu. Poręcz taka może też być wykonana z tworzywa sztucznego, a niejednokrotnie też jest to konstrukcja z otuliną na przykład na poręczy stalowej. Jest to częsty manewr, że niewygodny, bądź mało atrakcyjny wizualnie materiał pokrywa się innym tworzywem.

Co jeszcze możemy powiedzieć o poręczach? Zapewne niejednokrotnie możemy zauważyć, że co jakiś czas znajdziemy na nich jakiś element wystający, czy to pochodzący od słupka balustrady, czy też inny dowolny, choćby w postaci kulki. Wówczas to poza tym, że może to fajnie wyglądać, to zapobiega to takim zabawom dzieci, jak na przykład robienie sobie z poręczy zjeżdżalni.

źródło: http://schody.velset.pl

0 comments on “Materiał na poręcze do schodówAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *