schody

Nadeszła moda na nowe włazy strychowe

Od dłuższego czasu panuje moda na eleganckie i minimalistyczne wnętrza. Odchodzi się od kiczowatych pomieszczeń zagraconych bibelotami, figurkami, bogato zdobionymi meblami. Na czasie jest teraz jasna, estetyczna przestrzeń, w której dyskretnie poukrywane są elementy użytku codziennego. Odchodzi się od dywanów w skomplikowane wzory na rzecz gładkich wykładzin z delikatna aplikacją, nieprzykrytych niczym paneli podłogowych.

Szafy wnękowe zastępują niezliczone ilości szaf, szafek i szafeczek wolno stojących. Masywne schody z ozdobnymi balustradami zastępowane są przez dyskretne wysuwane schody strychowe, włazy strychowe i włazy na poddasze zostają ukryte w suficie, nie rzucając się w oczy mieszkańców oraz ich gości. Meble są proste, często pomalowane na stonowane kolory lub z surowego drewna. Wnętrza urozmaicają stonowane dodatki nadające charakteru.

Mogą one tez być kolorowe, by dodać mieszkaniu życia i energii, ale nie na czasie jest już pstrokacizna i wiele niepasujących do siebie kolorów. Na ścianach często pojawiają się zdjęcia lub obrazy w antyramach, coraz większym powodzeniem tez cieszą się multiramy nadające pomieszczeniom domowy klimat. Dodatki dobierane są w jednym konkretnym stylu. Nie oznacza to, że wnętrzom brak charakteru, ale elementy dobierane są tak, by zachować wrażenie przestrzeni, dużej ilości światła i nie przytłaczać ilością porozstawianych i porozwieszanych przedmiotów.

0 comments on “Nadeszła moda na nowe włazy strychoweAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *