stairs-863132_1920

Z jakiego materiału wybrać poręcze schodowe

Obecnie w przemyśle można zastosować niezwykle szeroki zakres materiałów, które są dostępne do produkcji, również tak prostych elementów jak poręcze schodowe, które są idealnym rozwiązaniem w każdym budynku posiadającym klatkę schodową.

Spośród materiałów, z jakich zostają wykonane poręcze na schody, wyróżnić można drewniane. Drewno jest tradycyjnie stosowanym materiałem w przemyśle – z uwagi oczywiście na dostępność i dosyć prostą obróbkę. Poza tym – świetnie się prezentuje w różnych stylowo wnętrzach. Jednak warto podkreślić, że żywotność drewna posiada pewne ograniczenia – może spróchnieć i zwilgotnieć. Są jednak obecnie dostępne różne środki służące do konserwacji drewna, co wpływa na jego żywotność.

Z kolei zaś takie materiały jak metal mają zupełnie inną trwałość i żywotność – zdecydowanie w inny sposób reaguje na takie aspekty jak wilgotność, czy temperatura. Jedynym możliwym zagrożeniem jest wystąpienie rdzy, jednak i tu, podobnie jak w przypadku drewna, są dostępne środki mające na celu konserwację i tego materiału.

Zasadniczo wybór będzie uzasadniony przede wszystkim od kwestii gustu i preferencji użytkownika. Ale też podstawową kwestią może się okazać pewien określony wystrój wnętrza. Z innych materiałów raczej nie wykonuje się poręczy schodowych, chyba że chodzi o pojedyncze elementy zdobnicze, które pełnią co najwyżej funkcję czysto dekoracyjną, jednak obecnie również są rzadko stosowane.

Więcej na : schody.velset.pl

0 comments on “Z jakiego materiału wybrać poręcze schodoweAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *