7

Zewnętrzne, a wewnętrzne poręcze schodowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w domu, gdzie są schody, są poręcze schodowe, które wpływają znacząco z całą pewnością na kwestie bezpieczeństwa przy codziennym korzystaniu ze schodów, jak również stanowią jeden z bardziej dekoracyjnych elementów wyposażenia, w zależności od wybranego wzoru.

Można wyróżnić poręcze na schody zewnętrzne, które jak sama nazwa wskazuje znajdują się na zewnątrz, na przykład przy wejściu do różnego rodzaju budynków, oraz wewnętrzne, znajdujące się wewnątrz.

Jest to znacząca różnica, jeżeli weźmie się pod uwagę kwestie wykonania, bo poręcze znajdujące się na zewnątrz zwykle muszą być tak wykonane, by były brane pod uwagę wszelkie warunki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg, czy też słońce, dlatego też zewnętrzna warstwa może być często pokryta jakimś zabezpieczeniem przy tak intensywnej eksploatacji, zwłaszcza poręcze wykonane z drewna.

W ofertach wielu producentów mogą znajdować się oba rodzaje poręczy, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, mogą się różnić nieznacznie kwestiami konstrukcyjnymi z uwagi na ich dosyć odmienne umiejscowienie, ale i rodzaj eksploatacji, gdzie bardzo ważną rolę odgrywają różnego rodzaju warunki zewnętrzne.

Jak w przypadku każdej poręczy, dostępne są różne warianty w zakresie wzornictwa, na zewnątrz jednak częściej stosuje się taki materiał jak żelazo, które jest przekuwane w zdobione ornamenty, tworzące powtarzający się wzór.

0 comments on “Zewnętrzne, a wewnętrzne poręcze schodoweAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *